Úvodní strana > Krajské listy > Diplomatka Karlovarského kraje spoluzajišťovala summit NATO v ČR

 Diplomatka Karlovarského kraje spoluzajišťovala summit NATO v ČR

Diplomatka Karlovarského kraje spoluzajišťovala summit NATO v ČR
Na místo pracovnice oddělení vnějších vztahů krajského úřadu Karlovarského kraje se po téměř dvou měsících vrací Romana Lesáková. Jako jediná zástupkyně ze všech krajů České republiky se podílela na zajištění SUMMITU NATO v Praze.

Vybavena mnoha zkušenostmi se zajišťováním zahraničních návštěv odjela do Prahy již 13. října. Zcela samostatně pak musela připravit recepci v Obecním domě, na kterou byli pozváni ministři zahraničí, ministři obrany a další hosté z delegací NATO. Úkolem Romany Lesákové bylo připravit scénář (kdo kde bude stát, kdo koho bude vítat apod.) a řídit průběh recepce.
Romana koordinovala také další lidi, kteří se na organizaci recepce podíleli, včetně policie. Není nutno připomínat, že v případě recepce, které se účastní tisíc významných hostů je nutné, aby vše bylo ve správnou chvíli na správném místě. Odměnou za diplomatickou práci byla Romaně Lesákové pochvala státníků. Asi největší dojem prý na Romanu udělal ministr zahraničí USA Collin Powell. Jak sama řekla, potěšilo ji i to, že si ji zapamatoval a druhý den za organizaci recepce poděkoval.
Během summitu se Romana Lesáková potkala i s prezidenty a vysokými státníky z mnoha zemí - s Georgem Bushem, Tony Blairem, Jacquesem Chiracem a mnoha dalšími.
Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 2.12.2002 0:00