Domovská stránka > Cykloportál > Výlety > 25 typů na výlety

25 typů na výlety

25 výlerů KV krajeKarlovarský kraj, odbor cestovního ruchu, vydal počátkem roku 2010 sérii průvodců, které nás provedou po zajímavostech a památkách našeho kraje.

Série ve třech jazykových mutacích obsahuje výlety pro různé druhy turistiky (pěší, cyklo, zimní a autoturistiku).

Nás ale nejvíce zajímala sada pro cyklistické výlety. Ta obsahuje 25 okružních výletů do všech regionů kraje. Výlety sestavili autoři, bohužel v průvodci ale nejsou uvedeni, na základě svých vlastních zkušeností. Autoři se zaměřili při sestavování okruhů především na horské oblasti - Krušné hory, Slavkovský a Český les, kam umístili 15 tras, tedy většinu ze zveřejněných výletů. Ostatní cyklotrasy vedou po Chebsku, Žluticku či Toužimsku, nebo na Sokolovsko a Karlovarsko.

Trasy byly vybrány docela pečlivě a je zřejmé, že autoři trasy opravdu projížděli. Každá trasa je pak vytištěna na samostatném letáčku v praktickém formátu (1/3 A4). Každý letáček obsahuje mapu se zakreslenou trasou, stručný itinerář s popisem trasy a popis některých atraktivit na trase. Popis doplňují obrázky s popisem. Každý okruh je označen náročností od 1 do 5 a délkou trasy, která se pohybuje od 17 do 54 km.

Tipy na výlety jsou příjemným doplňkem pro aktualizovanou krajskou cyklotrasu (vydání červen 2010), škoda jen, že v průvodcích není rozlišena kvalita povrchu a doporučení tras pro rodiny s dětmi, případně i výškový profil trasy.

Tipy na výlety si můžete zakoupit v infocentrech.

Cyklovýlety  Letáček výletu č.1  Pěší výlety  Lyžařské výlety  Auto výlety (D)

 

 

 


 

 

Datum vydání: 2.8.2010 16:51