Domovská stránka > Cykloportál > Karlovarský kraj vydal novou mapu pro cyklisty

Karlovarský kraj vydal novou mapu pro cyklisty

​Na rok 2016 vydal Karlovarský kraj opět novou mapu pro cyklisty. A tentokrát také i novou mapu pro lyžaře.
Obě mapy jsou aktualizované a obsahují nejnovější informace o cyklistických a lyžařských trasách a sjezdových areálech v Karlovarském kraji. Mapy budou k dostání na všech informačních centrech v kraji i dalších prodejních místech. Cyklistickou mapu Karlovarský kraj vydal již podesáté, a od roku 2010 vychází mapa pravidelně každý rok. Pokud by se Vám mapy nepodařilo nikde sehnat, kontaktujte pana Židlického z Krajského úřadu - petr.zidlicky@kr-karlovarsky.cz 

​Cyklistická mapa obsahuje nejnovější stav značených tras v našem kraji, včetně změn, které se provedly v minulém roce. Například zde najdeme novu trasu č.2248 ve Slavkovském lese, která nás zavede po opravených lesních cestách do Kostelní Břízy a do Kamenice. Nebo trasa 2022, která je vyznačená z Třídomí na rozhlednu na vrcholu Krudumu. Nebo třeba trasu 2152, která byť je dlouhá jen 27 km, tak nás provede přes 4 kraje. Začíná ve Valči (Karlovarský), pokračuje přes Lubenec (Ústecký) a Tis u Blatna (Plzeňský) a končí na hranicích Středočeského kraje u Velečína.
Vyznavači inlajnů v mapě také najdou vyznačeny úseky a areály, kde je možné se bezpečně projíždět na bruslích.

Lyžařská mapa je vydaná potřetí v aktualizované verzi a hlavní novinkou jsou zde nové trasy V Krušných horách, které jsou od této sezony nově vyznačeny Klubem českých turistů. Krom toho jsou v mapě schématické obrázky hlavních sjezdových areálů Karlovarského kraje.

Datum vydání: 20.1.2016 6:00