Domovská stránka > Cykloportál > Na Mariánskolázeňku vznikly dvě nové propojovací trasy

Na Mariánskolázeňku vznikly dvě nové propojovací trasy

​Klub českých turistů v rámci zkvalitňování sítě značených cyklotras vyznačil na Mariánskolázeňsku dvě nové propojovací trasy. První z nich trasa č.2068A vznikla v okolí Mariánských Lázní a umožní nyní cyklistům snadnější příjezd do lázeňského města od Chebu. Druhá trasa č.361A propojila Palič s Dylení a je učena převážně jen pro horská kola, protože trasa vede po kamenitých cestách s velkým převýšením.

 


​Trasa 2068A

Mariánské Lázně a Cheb spojuje regionální trasa č.361, která vede Alejí Svobody s velkým stoupáním ve směru do lázní. Pro cyklisty přijíždějící od Chebu to je dost náročný příjezd do lázeňského města. Proto byla vyznačena trasa 2068A přes Valy a kolem Balbínova pramene, která přivede cyklisty do centra města po mnohem příjemnější cestě, s převýšením do 100m.
Vedení trasy 2068A -   https://mapy.cz/s/15JRT

Trasa 361A

Obcí Palič prochází národní trasa č.36 (Magistrála Český les), která se oblast Dyleně objíždí a nejvíce se k druhé nejvyšší hoře Českého lesa přibližuje v obci Vysoká. Mezitím trasa klesá do Dolního Žandova a zase stoupá prudce do Vysoké.
Nová propojovací trasa 361A spojí dvě významné trasy - 36 a 361 a umožní tak cyklistům jedoucím po Magistrále vystoupat až k Dyleni a pokračovat pak po trase 361 do vysoké, kde se zase napojí na Českoleskou Magistrálu. Propojka 361A je určena jen pro horská kola. Vede po kamenitých cestách s velkým převýšením.
Vedení trasy 361A - https://mapy.cz/s/15JSD

Datum vydání: 1.10.2016 11:00