Domovská stránka > Cykloportál > Na Karlovarsku byla vyznačena druhá Europská trasa EuroVelo č.4

Na Karlovarsku byla vyznačena druhá Europská trasa EuroVelo č.4

​Po vyznačení Evropské trasy po železné oponě (EV13) v roce 2014 v Karlovarském kraji, byl v minulém týdnu vyznačen první úsek další Evropské cyklotrasy.
Má název Trasa střední Evropou - Central Europe Route a po dokončení bude protínat Evropu z Francie na Ukrajinu. Do České republiky bude trasa přecházet z Bavorska v Pomezí, a povede přes Karlovy Vary, Prahu, Brno a Ostravu, a pak bude pokračovat do Polska. Trasa je v současnosti vyznačená v úseku Karlovy Vary - Jesenice. Připravuje se vyznačení ve Středočeském kraji a na Vysočině, a je dokončena již v Jihomoravském kraji.


V Karlovarském kraji trasa povede z Pomezí po cyklostezce Ohři (v plánu je tento úsek na příští rok) a v Karlových Varech pak odbočuje na Kolovou a přes Bochov do Žlutic, Chyše a dál pokračuje v Plzeňském kraji na Rabštejn a Žihli. 

Zároveň proběhlo přečíslování některých místních tras. Byla zrušená trasa 2288 (K.Vary-Bochov), 2279 (Polom - Žlutice) a trasa 351 Manětín - Jesenice, a byly nahrazeny národní trasou č. 39, po které evropská trasa nyní vede.

Vedení Evropských tras v ČR najdete na této mapě.

A zde je pánované vedení trasy v Karlovarském kraji.​

Datum vydání: 24.9.2015 18:00