Domovská stránka > Cykloportál > Nová cyklomapa na rok 2015

Nová cyklomapa na rok 2015

Jako každý rok, tak i pro letošní nastávající sezonu vydal Karlovarský kraj novou mapu cyklotras. Můžeme se tak těšit na mapové dílo, které je bezesporu nejaktuálnější cykloturistickou mapou Karlovarského kraje ze všech vydávaných map ať už papírových nebo internetových. K dostání bude zjara ve všech infocentrech. Mapa byla vydána nákladem 6 tisíc kusů a prodejci si ji mohou objednat na adrese petr.zidlicky@kr-karlovarsky.cz

 


V novém vydání nebude nouze o novinky. V mapě cyklisté najdou nově vyznačenou evropskou trasu EuroVelo 13, známou jako trasa po železné oponě. Je první evropská trasa vyznačena v Karlovarském kraji. Druhá evropská trasa EuroVelo 4 - trasa střední Evropou je v mapě také, ale zatím jen jako plánovaná a v terénu ještě vyznačena není. Samozřejmě byly také zaktualizovány všechny stávající trasy.
 
Trasy zakreslené v mapě přerušovanou čárou, znamenají těžší terén a jsou sjízdné jen pro horská kola.
 
V mapě najdete také nově dvě podrobné mapy měst, a to Karlových Varů a Chebu. Průběhy tras v těchto městech nebyly v základní mapě dosti čitelné a nyní už to bude pro cyklisty srozumitelnější. 
 
Součástí mapy jsou také aktuální informace o přepravě kol prostřednictvím Českých drah nebo o provozu oblíbených cyklobusů.
 
V mapě najdeme opět tématické trasy značené logem např. cyklostezku Halštrov (Elster) a Mostní stezku na Ašsku, známou Valdštejnovu trasu na Chebsku a nově také dvě trasy Karlovy stezky v Krušných horách. 
Pro bruslaře zůstaly vyznačeny úseky, kde mohou bezpečně bruslit.
 
Věříme, že se mapa stane vítaným pomocníkem cyklistů při jejich výletech po našem krásném regionu. 
Datum vydání: 30.1.2015 8:00