Domovská stránka > Cykloportál > Jaderný kryt v Sokolově láká cyklisty

Jaderný kryt v Sokolově láká cyklisty

Jaderny kryt

V Sokolově u cyklotrasy 2017 (Sokolov-Michal-Horní Slavkov-K.Vary) byla otevřena nová zajímavá atrakce nejen pro cyklisty. V bývalém jaderném krytu si současný majitel, sběratel a muzejník Jirka Zubko otevřel muzeum, penzion, půjčovnu kol a Bunkrcafé. Jaderný krytu byl vybudovaný v 80.let 20.století a měl sloužit pro ochranu obyvatel v případě jaderného napadení.
Dnes tu Jiří Zubko nabízí turistům a školám velkou atraktivní podívanou.


"Jako hlavní nabízíme přenocování. Spí se přímo v muzeu mezi artefakty. K dispozici je až 20 lehátek a spacáků min. počet jsou 4 nocležníci. Cena na osobu je 200,- Kč. V ceně je lehátko, kvalitní spacák + hygienická vložka, sprcha, toaleta, prohlídka muzea asi 1 hodinu a úschova jízdního kola. Pokud se nechce cyklista o nic starat připravíme večeři v podobě táboráku a pečení buřtů, pečivo a minerálka IL-Sano. Při špatném počasí se vaří uvnitř muzea. Ráno je snídaně v podobě obloženého talíře káva nebo čaj. Cena večeře a snídaně dohromady je 95,- Kč na osobu.
V muzeu je k dispozici lukostřelnice a rytířský shop, kde je možnost vyzkoušet si rytířské brnění a souboj na vlastní kůži.
Dále máme v jaderném krytu zřízenou i opravnu jízdních kol pro drobné závady  na jízdních kolech vzniklé během jízdy - kompresor, lepení duší, dotažení lanek brzd atd. Máme zde i půjčovnu jízdních kol, dětských odrážedel a koloběžek pro děti i dospělé." Popisuje nabízené služby Jirka Zubko.

Letáček1
Letáček2
Více na  www.jadernykryt.cz
Odkaz na mapu


 

Datum vydání: 30.3.2011 0:00