Domovská stránka > Cykloportál > Život na Dyleň zve na nové stezky

Život na Dyleň zve na nové stezky

Zivot na Dylen
Občanské sdružení Život na Dyleň na podzim tohoto roku dokončilo a otevřelo naučnou stezku Stebnický potok. Její součástí jsou i cykloturistické trasy, které nás zavedou do zaniklých obcí a míst v Dyleňském lese. Sdružení obnovilo původní, již zarostlé cesty, vyznačilo turistické i cyklistické stezky a památná místa osadilo informačními panely. Upravilo vývěr kyselky u Kyseleckého hamru, vybudovalo k němu povalových chodník a postavilo nový altán nad pramenem. Jeho dalším cílem je obnovení turistické chaty pod Dylení, která byla zbořena v roce 1948.

Sdružení Život na Dyleň bylo založeno s cílem obnovy zaniklých historických staveb a zmizelých objektů, jejich opětovného uvádění do života ve spojení s podporou a rozvojem turistiky v zapomenuté oblasti Českého lesa v okolí Dyleně.

V současné době dokončuje projekt turistického informačního centra v místě bývalé myslivny na 14. zastavení naučné stezky Stebnický potok. O stavební povolení bylo požádáno v polovině listopadu 2012 a nyní probíhá stavební řízení.

V plánu má sdružení také zřízení lyžařských běžeckých tras

Datum vydání: 1.1.2013 0:00