Domovská stránka > Cykloportál > Jak budovat traily a bikeparky

Jak budovat traily a bikeparky

Pro obce a města, která uvažují o budování bikeparků a tras pro MTB připravila Česká Mountainbiková Asociace, o.s. (ČeMBA) společně s IMBA (International Mountain Bicycling Association) a její odnoží IMBA Trail Solutions organizujeme první školení trailbuildingu a údržby stezek pro horská kola v Čechách. Zároveň ČeMBA organizujeme seminář na legislativní témata plný užitečných informací a praktických zkušeností potřebných pro stavbu, či údržbu stezek v České republice. Obojí proběhně na základně (a jejím okolí) Rychlebských stezek v Černé vodě na Jesenicku 30.9.-3.10.2013.

​Význam konání této akce je nesporný nejen pro udržitelný rozvoj cestovního ruchu, ale také pro lesní rekreaci. Její míra je a nadále bude na vzestupu a její hodnotě je přikládán stále větší význam.
Jednou z forem této rekreace, jakož i významných prvků ovlivňujících kvalitu turistických zážitků a s tím spojený rozvoj cestovního ruchu, je jízda na horském kole v terénu, v lese. V našem zájmu je při respektování této skutečnosti napomoci k tomu, aby tato forma rekreace v lese byla udržitelná a zábavná, a v neposlední řadě také bezpečná.
 Podrobnosti v pozvánce.
Datum vydání: 28.8.2013 11:00