Domovská stránka > Cykloportál > Cyklisté mohou využívat nový vlakový spoj do H.Slavkova

Cyklisté mohou využívat nový vlakový spoj do H.Slavkova

Ilustační foto
Minulý pátek byla po 16ti letech znovu uvedena do provozu trať 144 z Krásného Jezu do Horního Slavkova. Přesněji do zastávky Kounice.
Podle informace Ing. Omelky z Českých drah budou moci využívat nový víkendový vlakový spoj i cyklisté z Karlových Varů do Horního Slavkova: "Začínáme o prázdninových víkendech včetně pátečního svátku 5.7. do 1.9. včetně a to třemi páry vlaků s přípoji na GWR (dříve Viamont). Je to pěkná trať a na 6 km z Krásného Jezu do Ležnice překonává převýšení cca 300 m. Bude tam jezdit motorová jednotka 810 solo, jako na Lokti, není tam tedy rozšířená přeprava kol, ale kolo na představku lze přepravit."

 
Spoj je vhodný pro cyklisty, kteří se chtějí snadno dostat do Slavkovského lesa. Tam pak mohou pokračovat po cyklotrase 2017 do Sokolova, nebo do Karlových Varů, či po trase 2135 od hornického muzea v Krásně na Kladskou.
Vlak z Karlových Varů vyjíždí o víkendech v 9:55 hod a večer se vrací zpět do K. Varů na 19:00 hod. Vlaky budou jezdit podle jízdního řádu, který si můžete stáhnout zde.
Datum vydání: 2.7.2013 0:00