Domovská stránka > Cykloportál > Cyklostezka Ohře se stala stavbou roku

Cyklostezka Ohře se stala stavbou roku

Oceneni realizatoru stezyk
Páteřní cyklostezka Karlovarského kraje získala tento měsíc cenu za nejlepší stavbu roku 2011. V kategorii A 1.3. - stavby pro cyklistickou a pěší dopravu se umístila z devíti účastníků na prvním místě.
Ocenění převzal ve čtvrtek 17. května v Betlémské kapli v Praze náměstek hejtmana Petr Navrátil, zástupci zhotovitele, tedy sdružení společností Algon a.s. a bss Báňská stavební společnost, s.r.o. a projektant Petr Král.

Soutěž vypsalo Ministerstvo dopravy ČR společně se Státním fondem dopravní infrastruktury pro dopravní stavby, technologie a inovace týkající se projektů dokončených v loňském roce. Cyklostezka Ohře je mimořádná v tom, že z německého příhraničí lze v současnosti projet na kole po samostatné stezce až do Karlových Varů.

Stavba jedné z nejvýznamnějších cyklotras v ČR bude letos pokračovat více než čtyřkilometrovým úsekem z Chebu do Chocovic. V červenci vypíše Kraj výběrové řízení na zhotovitele stavby. Část cyklostezky z Karlových Varů k hranicím Ústeckého kraje je zatím v přípravě. Po dokončení všech úseků by měla Cyklostezka Ohře měřit 105 kilometrů.

Datum vydání: 1.1.2012 0:00