Domovská stránka > Cykloportál > Historická kola v Sokolově

Historická kola v Sokolově

Exponaty muzea

Minulý týden byla v Sokolovském muzeu zahájena vernisáží výstava Mobilního muzea manželů Počepických. Ti mají sice v Lokti své "kamenné" muzeum, ale rozhodli se vyjít návštěvníkům vstříc. 
"K nám se všichni návštěvníci nedostanou a tak vznikla myšlenka mobilního muzea, které se dostane všude." Informovala nás pani Počepická. "Jedná se o nový a v naší zemi jediný takovýto projekt. Vystavujeme zde historická jízdní kola, kočárky a dětská vozítka od roku 1820 do roku 1970. Poprvé v Čechách je zde vystaven nejstarší kočárek z roku 1830 a bambusové kolo nebo sáňky pro děti ze zámožných rodin z roku 1860.


"Základní info najdete na našich stránkách http://www.mobilni-muzeum.cz/ . Je to naše hlavní činnost, které věnujeme veškerý čas. Jde o to, že mobilní muzeum si může objednat vlastně kdokoliv - škola, město, či firma. Cílem Mobilního muzea je zabránit jakémukoliv členu rodiny, aby se u nás nudil a vykouzlit úsměv na tvářích každé generace.
Samozřejmě i na takovou akci sháníme sponzora, za kterého bychom jezdili. Snažíme se, aby Mobilní muzeum bylo co nejvíce vytížené, tím můžeme udržet i naše muzeum v Lokti."
Dodává pani Počepická.

POZOR. Doba trvání výstavy je jen do 15.1.2012 !

Datum vydání: 29.11.2011 0:00