Domovská stránka > Cykloportál > Nové úseky cyklostezky Ohře

Nové úseky cyklostezky Ohře

U Chocovic

27. května byla dokončena výstavba dalších tří nových úseků cyklostezky Ohře. I když ještě nebyla provedena kolaudace, cyklisté a bruslaři už na stezky vyrazili. Nejdelší úsek je mezi Chocovicemi a Dobrošemi u Kynšperka, který navázal na již dříve postavenou část mezi Kynšperkem a Sokolovem. Další dva úseky jsou průtahy v Sokolově a Lokti, kde doposud cyklisté museli jezdit po náhradních trasách.


Zde jsou linky na průběh všech tří úseků:

Chocovice - Dobroše  - 10 km
Sokolov - Královské Poříčí  - 2,8 km
Loket  - 1,6 km

Více o cyklostezce OhřeKrajské listy

CS Ohře pro cyklisty
Souvisle značený úsek stezky Ohře bude od srpna od hranic u Chebu (Slapan) až do Kadaně, v délce 113 km. Celá trasa je sjízdná na trekových kolech a bude značená jako trasa č. 6 (dočasně ještě některé úseky jako 204).

CS Ohře pro rodiny s dětmi
Rodiče s dětmi mohou nyní, po otevření nových úseků, bezpečně využívat větší část stezky mezi Chocovicemi a Karlovými Vary v délce 55 km. Trasa vede mimo běžnou dopravu, nebezpečný je pouze přejezd mostu v Citicích, kde je silný provoz.

CS Ohře pro bruslaře
Bruslaři mohou nyní využívat asfaltový úsek stezky mezi Chocovicemi a Sokolovem v délce 29 km. Musí ale v Hlínové a mezi Dasnicemi a Hlavnem překonat kopec s převýšením asi 50 m a pak přejít několik horších předělů. Proto je dobré mít sebou něco na přezutí.  

Datum vydání: 27.5.2011 0:00