Domovská stránka > Cykloportál > Zahajení nové sezóny cyklobusu

Zahajení nové sezóny cyklobusu

Zahajujeme již 19. sezónu CykloEGRENSIS a nabízíme možnost výletu na MODRÉ trase. Plánovaný odjezd ze Sokolova v 9:05 hodin. Dále linka vede po trase Loket – Karlovy Vary (terminál) – Bochov- Žlutice – Chýše – Valeč.

Po trase je možné navštívit hrad Loket + projížďka loďkou pod hradbami hradu Loket + samotná prohlídka hradního nádvoří a věže. Hrad je otevřen bez průvodce, pouze s textem, otevírací doba: 9:00-17:00 hodin, základní vstupné 125,- Kč).
Samotné lázeňské Karlovy Vary, cyklostezka na Svatošské skály a lázeňské lesy jsou příjemným zdrojem energie.
Další zastávka Žlutice nabízí prohlídku krásného náměstí v centru města s přilehlým muzeem. (9-12 a 13-17 hodin, základní vstupné 80,- Kč) V sobotu startuje i Pochod přátel Sovy Rozárky (https://www.zlutice.cz/obcan/cl-stezkou-sovy-rozarky.htm),  kde je možné zúčastnit i s kolem. Na kole je možné dojet na přírodní koupaliště Dolánka (https://zluticko.estranky.cz/clanky/okoli/dolanky---tofluv-mlyn.html) či stolovou horu Vladař vzdálenou cca 8 km od Žlutic (https://www.treking.cz/vrcholy/vladar.htm)
Obec Valeč je historickou památkovou zónou. Kromě prohlídky zámku Valeč  (10-18:00 hodin, základní vstupné 110,- Kč) prohlídky zámeckého parku je možné na kole dojet ke zřícenině hradu Neuhaus vzdálené cca 1 km od zámku.
Cestu zpět je možné volit cyklobusem ve zpětném směru vyjíždějící v 16:40 hodin z Valče.Datum vydání: 12.5.2021 20:10