Domovská stránka > Cykloportál > Nové turistické výměnné mapy na Karlovarsku.

Nové turistické výměnné mapy na Karlovarsku.

​Tento týden nainstaloval Klub českých turistů v Jindřichovicích, Dasnici, Kynšperku a Kladské nové stojany s turistickými výměnnými mapami. Někde nahradily staré nevzhledné žluté stojany s červenou stříškou, které byly postaveny již v sedmdesátých letech. Někde byly umístěny nově s laskavým souhlasem majitelů pozemků, vesměs obcí a lesů ČR.

​Nové stojany jsou sestaveny z několika pozinkovaných dílů šroubovým spojením a připevněny na dva ocelové sloupky, které jsou zabetonovány do země. Jsou tedy stoprocentně bezúdržbové a lze je kdykoliv rozebrat a přesunout jinam. Mapy v nich lze vyměnit během chvíle odšroubováním lišt a vložením nové, aktuální. Mají měřítko 1:30 000 a jsou zde zakresleny jak turistické trasy, tak aktuální cyklotrasy daného regionu obce, či města.
Nové mapy jsou velkým přínosem pro pěší i cykloturistiku a pomohou k lepší orientaci v přírodě.

Foto: Jiří Kučera

Datum vydání: 23.11.2021 21:00