Domovská stránka > Cykloportál > Máš nápad pro cyklostezku ?

Máš nápad pro cyklostezku ?

​Tak pod tímto názvem se konala soutěž pro děti základních škol na Chebsku, v rámci které byly sbírány nápady dětí na oživení a zatraktivnění cyklotras na našem území. Do projektu se zapojily 3 české základní školy – Tři Sekery, Dolní Žandov a Lázně Kynžvart a také několik dětí individuálně.
Na bavorské straně se do projektu zapojily také 3 základní školy, z obcí Weissenstadt, Schönwald a Selb. Děti vytvořily kresby a modely více jak 150 prací, co si představující na cyklotrasách. Děti z českých škol se zúčastnily slavnostního zahájení výstavy, kde jim byly na Kynžvartském zámku předány drobné dárky a propagační předměty spojené s cykloturistikou.

​Jako hlavní témata se objevovaly prvky známé z dětských hřišť, stránky s občerstvením, prvky dopravní bezpečnosti a vodní prvky. Vodní prvky se objevovaly jak ve formě přírodních nádrží, tak ve formě technických prvků. Bavorské děti si navíc přály například místo pro stanování nebo kontaktní zoo.
Bez popisků by však nebylo poznat, zda se jedná o práce českých nebo bavorských dětí.
Výstava je volně dostupná v salonku na zámku Kynžvart do konce července 2018 (hned vedle pokladny zámku). Část výstavy však bude občas dostupná pouze v kopiích, protože originály budou putovat do partnerského Wunsiedelu, kam výstavu poté na celý srpen přemístíme, aby si jí mohli prohlédnout i sousedé.
Všechny zúčastněnéděti obdržely drobné propagační předměty a dárky (krásná trička s potiskem cyklostezky Ohře, reflexní pásky a přívěsky, mapy a cykloprůvodce, omalovánky atd.), které věnoval Karlovarský kraj a Dobrovolný svazek obcí Mariánskolázeňsko přidal několik sladkých dobrot.
Datum vydání: 4.7.2018 9:00