Domovská stránka > Cykloportál > Karlova stezka se otevírá veřejnosti

Karlova stezka se otevírá veřejnosti

Dne 9. května proběhne na hraničním přechodu v Jelení slavnostní otevření Karlovy stezky - Karlsroute.
Byla vybudovaná v rámci projektu Cíl3 „Karlovy stezka“ v období 12/2012-03/2015 a zrealizována jako stejnojmenná přeshraniční cyklotrasa mezi městy Aue a Karlovy Vary. V tomto společném česko-německého projektu pod vedením města Eibenstock spolupracují účelová sdružení Muldentalradweg (cyklostezky podél říčky Muldy), obec Nové Hamry a svazek obcí Bystřice.

Hlavní trasa spojující Karlovy Vary a saské Aue přejíždí Krušnohrský hřeben v Jelení a německém Wildenthalu, a je značena zeleným logem. Na hlavní trasu navazují další čtyři vedleší trasy značené logem v barvách fialové, modré, červené a oranžové.
Více na stránkách - Karlovy stezky

Vedení tras