Domovská stránka > Cykloportál > Nové značení pro cyklisty na cyklotrase č. 6 ,,Ohře".

Nové značení pro cyklisty na cyklotrase č. 6 ,,Ohře".

Na nové části cyklostezky č. 6 ,,Ohře" bylo tento týden nainstalováno směrové značení pro cyklisty. Jsou zde totiž místa, kde se cyklista musí rozhodovat, aby jel správným směrem. Kromě směrového značení bylo nainstalováno i několik výstražných návěstí, které cyklistovi radí zpomalit. Jedním takovým místem je prudký sjezd ze Všeborovic k řece Ohři, kde se povrch komunikace  za zatáčkou mění z asfaltu na štěrk. navíc zde začíná chatová osada a pohybují se zde i chodci. ,,Cyklostezka" zde totiž ještě není tou pravou cyklostezkou a je zde třeba ještě počítat i s pohybem motorových vozidel. Ta pravá cyklostezka začíná až za chatami a je zde již bezpečná. Je osazena na začátku i na konci značkou C9, která pohyb motorových vozidel vylučuje. Dalším takovým místem,  kde je třeba zpomalit, je tábořiště Hubertus, které tato komunikace protíná.


​V souvislosti s instalací nového značení se změnilo i vedení cyklotrasy č. 6. To původní, přes Vysokou, Bor, a Stráň bylo přeznačeno na 6A a byla tím vytvořena i alternace k cyklotrase č. 6, která teď vede po cyklostezce kolem Ohře. Obě trasy se opět spojí v Radošově u dřevěného mostu, odkud již pokračuje jen cyklotrasa č.6. Cykloturisté si tedy mohou vybrat, zda zvolí cestu silniční a ,,horskou", nebo zda pojedou po vrstevnici podél řeky.
Doufejme tedy, že nové značení cyklistům pomůže v orientaci na této naší páteřní cyklotrase a papírové mapy zůstanou v brašnách kol.
Šťastnou cestu!


​​
Datum vydání: 6.8.2021 9:40