Domovská stránka > Cykloportál > Nová cyklistická trasa v Slavkovském lese č. 2248

Nová cyklistická trasa v Slavkovském lese č. 2248

​Slavkovský les je doposud jen málo dotčen cyklistickými trasami. Místní akční skupina Sokolovsko připravuje některé návrhy na zpřístupnění této krásné chráněné oblasti cyklistům. Proto vznikla i tato nová značená trasa jako jedna z prvních z připravované sítě, která má propojit zaniklé obce v západní a střední části Slavkovského lesa.
Trasa je značená číslem 2248 a propojuje Kynšperk s Kostelní Břízou a obcí Kamenice.

​Trasa začíná v Tuřanech, kam se z Kynšperka dostaneme po trase 604. Pak pokračuje přes Mokřinu a stoupáním po pěkné lesní cestě na rozcestí U Trojice. Zde se kříží s trasou 2247, vedoucí také z Kynšperka (přes Štědrou), ale ta je určena spíše pro bajkery. Trasa 2248 pak pokračuje panelkou na rozcestí s trasou 2136, nazvané podle místního potůčku jako Malá Libava. Odbočuje silnicí dolů a souběžně s 2136 vede do Studánky. Tam se odpojí a přes zaniklou obec Týmov so po nových lesních cestách dostaneme až do Kostelní Břízi. Závěrečný úsek trasy nás pak přivede do chatové osady Kamenice, kde trasa končí.
Odtud pak se silnicí dostaneme do Březové, nebo na Čistou k dolu Jeroným. Ale tyto trasy se teprve připravují.

Trasu 2248 najdete již na mapách.cz - http://www.mapy.cz/s/j3FZ (úsek do Kamenice tam ještě není vyznačen)

Datum vydání: 25.6.2015 6:00