Domovská stránka > Cykloportál > Obnova značení cyklotras na Kraslicku

Obnova značení cyklotras na Kraslicku

​Kraslicko byl jeden z prvních regionů, kde byly  v našem kraji vyznačeny cyklotrasy. V současnosti je zde vyznačeno kolem 250 km cyklotras, které již na mnoha místech nejsou srozumitelné a také vedou po nevhodných cestách. Z tohoto důvodu začal Klub českých turistů ve spolupráci se Sdružením měst a obcí Kraslicka připravovat optimalizaci vedení celé sítě značených tras. Výsledkem by měla být aktualizace celé kraslické sítě tras a postupně i její přeznačení.

​Připravuje se i propojení s Nejdeckým regionem, kde doposud žádné trasy nevedly. Jedná se i se Sokolovskou uhelnou a.s. o zpřístupnění Lomnické výsypky.

První trasa už byla aktualizovaná a nedávno i přeznačena. Trasa č. 2180 byla prodloužena z Lubů a nyní vede přes Skelnou Huť a Studenec do Oloví. V úseku mezi Horním Studencem a Olovím je ale určena jen pro horská kola a je na o upozorněno i na nových směrovkách. Některá rozcestí byla opatřena cedulkou s názvem rozcestí pro lepší orientaci cyklistů. Značení nyní používá i piktogramy pro informaci o kulturních a turistických cílech.

Případné připomínky a návrhy nám můžete posílat na náš mail:

cyklotrasy-kvk@seznam.cz

Datum vydání: 20.10.2015 0:00