Domovská stránka > Cykloportál > Z Lipové u Chebu byla prodloužena cyklotrasa 2129

Z Lipové u Chebu byla prodloužena cyklotrasa 2129

​Klub českých turistů za podpory Karlovarského kraje prodloužil cyklistickou značenou trasu č. 2129. Trasa nyní vede z hranice u Mýtiny přes Lipovou do Okrouhlé, Milíkova a Úbočí. Trasa tak propojila obce se zajímavou lidovou architekturou jako je vesnická památková zóna v Doubravě a skanzen s muzeem v hrázděném statku v Milíkově. Z trasy byla také vyznačena odbočka k poutní kapli panny Marie v Podlesí.

Původní krátká trasa 2129, která dosud končila v Lipové pokračuje dále obcemi Stebnice, Okrouhlá, Šitboř, Milíkov, Podlesí a končí v Úbočí, kde se napojuje na trasu 2023 (Lazy-Dolní Žandov). Trasa nás povede v Okrouhlé kolem zámečku a Valdštejnova dubu. V Podlesí nás trasa zavede ke kyselce Radionka (Radiovka), ke které můžeme odbočit na cestě ke kapli panny Marie. V Podlesí také můžeme nahlédnout do historického hasičského minimuzea.

Průběh trasy si můžeme zobrazit zde - http://www.cykloserver.cz/f/ee79072217/

Datum vydání: 10.6.2015 6:00