Domovská stránka > Cykloportál > Karlovarské podzimní Bahno

Karlovarské podzimní Bahno

​Karlovarský spolek A.M.bike pro vás v letošním roce již popatnácté připravil tradiční XC akci na závěr sezóny – Podzimní Bahno.
Narozdíl od jarního čtyřdílného seriálu se jedná o jeden závod - cross-country časovku na cca 7 km dlouhém okruhu dne 12.11.2016. Závod je koncipován jako rozloučení se sezónou nejen pro bikery a běžce z karlovarského regionu.
Letos poprvé se mohou zúčastit také běžci se psy. Přadalé jsou přesvědčeni, že spojení těchto tří disciplín na této úrovni přispěje ke vzájemnému porozumění lidí, které navzdory jistým předsudkům spojuje láska ke sportu a přírodě. Více na http://bahno.ambike.com/

​Podzimní Bahno je tradiční, dnes již kultovní "zavírák" (nejen) bikerské sezóny. (Od jara roku 2015 skýtá možnost zápolení i pro běžce, kterým sezóna pravděpodobně ještě nekončí, a od podzimu roku 2016 i pro běžce se psy.) Koná se každoročně od roku 2002 a jeho organizátoři, kteří jsou sami náruživými vyznavači horských kol, jsou od roku 2000 zároveň pořadateli srpnového Karlovarského AM bikemaratonu, nejmasovější cyklistické události regionu.
MTB časovka s individuálním startem je vhodná pro cyklisty každého věku - vypsáno je 16 kategorií! Poměr délky, převýšení a technické náročnosti trasy je volen tak, aby většina kategorií strávila v sedle cca 3/4 hodiny. V případě nejmenších dětí jde především o to, aby vstřebaly atmosféru kolem závodu, v pohodě si zasoutěžily bez stresujícího vlivu přemrštěných ambicí rodičů a zvykaly si na způsob organizace a průběhu podobných podniků, aby pak v pozdějším věku tyto zkušenosti zúročily. Naopak žákovské a juniorské kategorie nijak nešetříme. Závodí na stejném okruhu jako kategorie dospělých, což tuto akci odlišuje i od tak prestižních podniků, jako je Český pohár. Máme za to, že tento náš postoj je pro cyklistický dorost přínosem, což nám mladé naděje svými výkony potvrzují.
Účast běžců (i se psy) na cyklistické části není povinná, stejně jako je dobrovolná účast bikerů na části běžecké.
Datum vydání: 18.10.2016 19:00