Domovská stránka > Cykloportál > Ohlédněte se s námi za Dnem Cyklostezky Ohře 2022

Ohlédněte se s námi za Dnem Cyklostezky Ohře 2022

Cyklistickou sezónu v našem regionu zkraje června symbolicky otevřel Den Cyklostezky Ohře. Tradiční akce, kterou Karlovarský kraj pořádá již od roku 2015, se po covidové přestávce uskutečnila v Karlových Varech v areálu  Meandr Ohře.
​Jedním z hlavních témat letošního ročníku byla podpora handicapovaných cyklistů. „Ve spolupráci se spolkem Cesta za snem jsme chtěli upozornit, že i lidé s handicapem rádi sportují a sport výrazně zvyšuje kvalitu jejich života. Sám jsem si vyzkoušel jízdu na handbiku v podobě virtuálního trenažéru a spolu s dalšími zástupci kraje jsme účastí v projektu 7 statečných podpořili zviditelnění aktivit sportovců, kteří i přes své postižení mají chuť a zájem sportovat,“ vysvětlil Petr Kulhánek, hejtman Karlovarského kraje.

Pro účastníky akce bylo připraveno vystoupení dvou hudebních skupin, a tak si na své přišli příznivci popu prezentovaného skupinou H2O i fandové country muziky v podání skupiny Muzika občas. Cyklisté si mohli nechat v průběhu akce zdarma zkontrolovat a opravit kolo v mobilním servisním středisku firmy KOLOFIX, zhlédnout výstavu retro kol, na kterých přijeli členové spolku Ostrovští velocipedisté, oblečení, jak se na takovou slávu patří, v dobových kostýmech.

O jízdu na simulátorech typu handbike byl celé odpoledne veliký zájem, stejně jako o ostatní připravené atrakce a stánky, kde se prezentoval Karlovarský kraj, destinační agentura Živý kraj, BESIP a Český rozhlas Karlovy Vary a rozdávaly se drobné dárky.  Ani intenzivní déšť nezkazil cyklistům zábavu,  jen se přesunuli do party stanu, bavili se dobrou hudbou a plánovali další společné výlety.

„Den cyklostezky Ohře i při proměnlivém počasí navštívilo přes 400 cyklistů z Čech i zahraničí. Děkujeme za jejich přízeň a těšíme se zase za rok,“ uzavřel Pavel Čekan, uvolněný krajský zastupitel pro regionální rozvoj.

   
 
 
Datum vydání: 22.6.2022 0:00