Domovská stránka > Cykloportál > Den cyklostezky Ohře – Pozor změna jízdního řádu

Den cyklostezky Ohře – Pozor změna jízdního řádu

Cyklodoprava na Den Cyklostezky Ohře je zajišťována vlaky ČD a Autobusy Karlovy Vary a.s.
Doprava je zdarma včetně kola. Doprava je poskytována do obsazení spoje.

​​​

Z důvodu neplánované výluky na trati zvláštního cyklovlaku, musel být upraven jízdní řád. Prosím věnujte pozornost této změně:
  • VLAKOVÝ SPOJ - pojede na trase Plzeň – Stříbro – Mariánské Lázně – Cheb – Kynšperk nad Ohří – Sokolov – Karlovy Vary a zpět.
  • 220513-cyklobus.pdfAUTOBUSOVÝ SPOJ​ pojede na trase Karlovy Vary – Sokolov – Kynšperk nad Ohří – Cheb – Hranice – Aš a zpět. Odpolední autobusový spoj je vyhrazen pro cyklisty z Ašského výběžku.​

Na základě bleskových reakcí na zveřejněný jízdní řád doplňujeme:
  • Bohužel zajistit vlakový spoj tak, jak to bylo v minulých letech, nebylo z kapacitních a rozpočtových důvodů možné. Vlakové spoje byly v minulosti provozovány ve spolupráci s ČD a na základě dotací. Toto již letos není možné a tak jsme museli pracovat s kapacitou, kterou nám jak ČD, tak i autobusy umožnily. 
  • Autobusový spoj z Karlových Varů tak bude mít kapacitu 35 kol (a o něco více lidí). Z uvedeného vyplývá možnost, že kapacita autobusu ráno z KV do Chebu nebude stačit.
  • Pro tento případ navrhujeme vyrazit na Cyklostezku ve směru proti proudu Ohře a bezplatnou dopravou, ať již vlakovou či autobusovou, se vracet. V tomto směru bude kapacita dostatečná.
  • ​Jde ale hlavně o cyklistiku a tak doufám, že chuť projet se a strávit příjemné odpoledne převáží nad případným rozčarováním ze změn v dopravě.

Datum vydání: 24.5.2022 10:00