Domovská stránka > Cykloportál > Cyklostezka Ohře v půlce sezóny

Cyklostezka Ohře v půlce sezóny

Cyklostezka Ohře je i letos zdrojem krásných zážitků pro stovky cyklistů, běžců, turistů a dalších sportovců. Snažíme se udržovat ji pro vás  bezpečnou a v dobrém stavu, ale i přesto se mohou na některých místech objevit nemilá překvapení. Abychom se přesvědčili, jak na tom cyklostezka je, projíždíme ji v cyklistické sezóně alespoň jednou měsíčně celou, stejně jako se snažíme reagovat na všechny vaše podněty.
A jak na tom tedy cyklostezka Ohře je v polovině sezóny? Cyklostezka je v dobré kondici. Na celé téměř 100 km dlouhé trase je pouze několik místních jevů, kdy je potřeba zvýšené opatrnosti.

​​Kynšperk nad Ohří – ulice Pobřežní cca 400m
Úsek je průjezdný. Na konci roku 2021 zde byla provedena oprava kanalizace a dosud zde není obnoven povrch komunikace. V ulici budou probíhat ještě další práce. Asfalt je nesouvislý, na některých místech je nasypaný štěrk.

Sokolov – cyklostezka po nábřeží kolem Krejcarovy lávky je ještě stále uzavřena
I když konstrukce nové lávky již je na místě, práce na lávce stále pokračují a tak je nutné tento úsek objíždět přes park směrem na cyklostezku č. 2017, což Vám alespoň umožní pokochat se krásným sokolovským zámkem​ v klasicistním stylu z roku 1663. Objízdná trasa

Královské Poříčí – Loket, zde opravdu dbejte zvýšené opatrnosti, probíhá zde rekonstrukce cyklostezky 5km
Tento úsek byl dlouhodobě jeden z nejhorších. V deštivém počasí byla cyklostezka bahnitá, často až nesjízdná. Karlovarský kraj poskytl dotaci Mikroregionu Sokolov – východ na rekonstrukci cyklostezky, která bude probíhat celou letošní sezónu a jaro 2023. Na cyklostezce tedy můžete potkat těžkou techniku, mohou vás překvapit hrubým štěrkem nově vyplněné prohlubně, bude se opravovat odvodnění. Je dohodnuto, že cyklostezka nebude v průběhu těchto prací uzavřena, ale zvýšená opatrnost je na místě.

Potěšující je, že lávka do Starého sedla je již v provozu a otevřená pro veřejnost.

Loket – konec velikána
Jen velice místní zúžení cyklostezky je způsobeno pádem mohutného stromu v podhradí Loketského hradu. Je to spíše jen zajímavost, protože již tento týden 18. – 24. 7. by měl být strom odstraněn. Prozatím je v něm vyřezán průjezd pro jedno kolo, který mimo jiné umožňuje ocenit mohutnost kmene.

Dalovice, Nad řekou – výstavba nových domů
Opatrnost doporučujeme i při nájezdu na Cyklostezku Ohře pod Karlovými Vary.  V lokalitě Nad řekou se připravuje výstavba rodinných domků a hrozí zde možnost střetu s těžkou technikou. Na druhou stranu jsou již v lokalitě vybudovány asfaltové komunikace a není proto nutné vyšlapat celý prudký kopec. Odbočte do budoucího sídliště hned, jak to bude možné a držte se vpravo přibližně tudy. Ušetříte si tak nastoupání několika výškových metrů.

Stráž nad Ohří – chválíme, 500m
Poslední zpráva z Cyklostezky Ohře je opět příznivá. Obec Stráž nad Ohří obdržela dotaci z programu Podpora rozvoje cyklistické infrastruktury a pustila se do opravy velmi rozbahněného sjezdu na hranicích s katastrem obce Jakubov. A protože cyklostezka z Jakubova byla zpevněna recyklátem již v minulých letech, dostanete se již nyní z Jakubova do Stráže nad Ohří „suchou nohou“. Zmíněná rozbahněná část byla zpevněna a finální vrstvu tvoří hutněný šotolinový povrch.

Všem uživatelům Cyklostezky Ohře přejeme krásný zbytek léta a mnoho kilometrů bez nehod a defektů.
Datum vydání: 18.7.2022 13:00