Domovská stránka > Cykloportál > Mezinárodní jízda po trase EV4

Mezinárodní jízda po trase EV4

Týden na kole se v sobotu 19.května rozjede z Chebu do Karlových Varů za Stromy svobody po EuroVelo 4. V úterý se zastaví i v Praze, ve čtvrtek ve Žďáru n.S. a v sobotu skončí v Brně. Každý, kdo chtěl s účastníky alepoň chvíli jet, je vítán.
Start je v Chebu na náměstí v 12:00 hodin. Informace o tom, kde se peleton právě nachází získáte od Dana Mourka na tel: 736 747 361

Plán jízdy V rámci akce „Týden na kole“, organizované již 15. rokem Nadací Partnerství, oslaví mezinárodní cyklojízda s účastníky z Česka, Rakouska a Slovenska 100. výročí vzniku republiky prostřednictvím zastávek za Stromy svobody podél páteřní dálkové cyklotrasy EuroVelo 4. Jedna ze zastávek pelotonu čítající několik desítek cyklistů na více než 900 km dlouhé trase bude i na Praze 4 u Lípy srdčité rostoucí u základní školy Jeremenkova 1003. Zde se v úterý 22. května v 13.30 hodin cyklisté setkají se starostou Prahy 4 Petrem Štěpánkem a ředitelkou školy Ivetou Jandovou a dětmi.
Evropská dálková cyklotrasa EuroVelo 4 prochází napříč ČR od západu (Cheb) na východ (Ostrava) přes Prahu a s 921 km je nejdelší EuroVelo trasou v ČR. Za Loňský rok začátkem její trasy v Chebu projelo přes 75 tisíc cyklistů a pěších, sčítače na jejím konci v Ostravě naměřili přes 100 tisíc návštěvníků. Díky iniciativě krajů a obcí se jí daří proznačovat a rozvíjet. Trasa samotná kopíruje částečně i významné národní cyklotrasy jako Cyklostezka Ohře, Panevropská stezka/CT 3, Greenway Jizera, Labská stezka, Moravská stezka a další.
Datum vydání: 17.5.2018 14:00