Aktuálně


Den s hejtmanem:

Přijďte se podělit o své zkušenosti, názory či nápady a přispět tak ke zlepšení života v našem kraji. Den s hejtmanem můžete navštívit ve středu 15. 2. 2022 od 15 do 16 hodin, ve 4. patře budovy A Krajského úřadu Karlovarského kraje.
    
"Vyběhni s hejtmanem":
Spojit běh a diskuzi s hejtmanem Karlovarského kraje Petrem Kulhánkem můžete na akci „Vyběhni s hejtmanem“. Společné proběhnutí se uskuteční 14. 2. 2023 od 16.00 hodin na trase v délce zhruba 8,5 km - od hřbitova v Doubí přes lázeňské lesy k Lesnímu centru Svatý Linhart a zpět. Zájemcům o účast doporučujeme vybavit se čelovkou.  
 
Věk pro nás není překážkou:
 
Odstartoval 10. ročník výtvarné soutěže pro seniory z Karlovarského kraje ve věku od 60 let. Podmínky účasti a pravidla soutěže naleznete zde. 
Informace k očkování proti COVID-19: 
Informace týkající se vakcinace proti COVID-19 a údaje o provozu očkovacích míst najdete na krajském webu k očkování. 

 
Informace pro uprchlíky z Ukrajiny: 
Інформація для біженців з України​: 
Veškeré informace o Krajském asistenčním centru pomoci Ukrajině a další potřebné údaje najdete na krajském webu. 
Всю інформацію про Регіональний центр допомоги Україні та інші необхідні дані можна знайти на регіональному сайті . 
  
 

Přehled dění v kraji

Hlasujte pro Karlovarský kraj v tradiční turistické anketě

​Již pojedenácté lze hlasovat v anketě „Kraj mého srdce“ o nejoblíbenější region České republiky. Máte-li Karlovarský kraj rádi a jezdíte sem do lázní, na zimní či letní dovolenou, za poznáním památek nebo například za objevováním přírodních krás, pak mu určitě dejte svůj hlas. Těšit se můžete na hodnotné ceny.

​Přijďte se dozvědět víc o bývalém závodu Sauersack

​Zaniklý důlní a úpravnický závod Sauersack/Rolava přitahuje každý rok pozornost mnoha návštěvníků. Zajímá-li vás jeho minulost i budoucnost, pak si rozhodně nenechte ujít přednášku, na kterou vás zve Muzeum Karlovy Vary. Akce se uskuteční v sobotu 11. února od 17 hodin v prostorách Královské mincovny v Jáchymově.

Karlovarský kraj pokračuje v přípravě stavby a rekonstrukce keramické školy

Karlovarský kraj stále pracuje na přípravě projektu, který počítá se stavbou a rekonstrukcí budovy Střední uměleckoprůmyslové školy keramické a sklářské v Karlových Varech. Havarijní stav budovy školy potvrdily již v roce 2017 odborné posudky a výuka tak probíhá v nevyhovujících provizorních podmínkách. Karlovarský kraj proto nechal zpracovat tři architektonické studie od renomovaných architektonických kanceláří, z nichž následně spolu s odborníky a za podpory odborné i laické veřejnosti vybral jako vítěznou studii, která představila budoucí podobu školy.

Karlovarský kraj prodává bývalý domov mládeže FLORIDA v Mariánských Lázních

​Rada Karlovarského kraje schválila usnesením č. RK 154/02/23 záměr prodeje nepotřebného nemovitého majetku v Mariánských Lázních. Jde o prodej objektu „“FLORIDA“ bývalého domova mládeže v ul. Ruská č.p. 217.
 
    Rok 2023            Rok 2022            Rok 2021            Rok 2020   

 

​​​​ ​​​​